Wyjazd integracyjny za granicę – czy to dobry pomysł?

Wyjazd integracyjny to coś, na co wielu pracowników czeka przez cały rok. Większość firm organizuje je raz w roku i zabiera swoich pracowników na rekreację np. nad Bałtyk. Jednak są firmy (szczególnie mniejsze z dobrze zarabiającej branży IT), które stać na sponsorowanie swoim pracownikom wyjazdów zagranicznych. Czy warto je organizować?

Wyjazd zagraniczny dla pracowników?

wyjazdy zagraniczne dla firmWiele zależy tutaj od okazji. Jeśli chcemy, aby wyjazd był czymś wyjątkowym – np. podsumowaniem długoletniej działalności firmy rzeczywiście zagraniczna wycieczka jest czymś niezwykłym. Jednak wielu pracodawców chętnie łączy ją z nauką. Organizują więc wyjazdy, ale połączone np. z konferencją (szczególnie dla międzynarodowych firm jest to okazja do poznania pracowników z innych krajów) lub z wymianą doświadczeń (wtedy pracownicy uczestniczą np. w międzynarodowej konferencji dotyczącej ich zakresu pracy). Czasami wyjazd połączony jest także np. ze zwiedzaniem fabryki firmy ulub jej zagranicznego oddziału. Czasami jednak pracodawca chce nagrodzić najbardziej zasłużonych pracowników i wtedy organizuje im wyjazd czysto wypoczynkowy. Wtedy warto jest zatrudnić firmę organizującą wyjazdy zagraniczne dla firm, która zajmie się przygotowaniem wyjazdu, zaproponuje nam korzystne oferty przejazdu oraz rozrywek i wycieczek na miejscu. Jest to bardzo wygodna opcja, szczególnie, jeśli w grę wchodzi większa ilość osób, którym trzeba chociażby zarezerwować lot, zwiedzanie na miejscu oraz hotel . 

Wyjazd zagraniczny dla pracowników to doskonała forma nagrody za przepracowany czas i poświęcenie dla firmy. Na pewno jest on znacznie atrakcyjniejszy niż zabawa a domkach nad jeziorami i będzie znaczenie dłużej wspominany. Należy tylko wszystko dobrze rozwiązać kosztowo oraz organizacyjnie – tak, aby każdy był zadowolony.