wynajem aut

Wynajem pojazdu na krótki czas

W całej Polsce znajduje się nawet kilkadziesiąt tysięcy wypożyczalni samochodowych, które obsługują klientów indywidualnych i biznesowych. Z każdym rokiem rośnie ilość osób korzystająca z takich usług, ponieważ są elastyczne.

Na jaki okres można wynająć samochód?

wynajem autWiększość ludzi posiada przynajmniej jeden samochód w rodzinie, ponieważ zawsze ktoś posiada prawo jazdy. Wygodnie jest móc z niego skorzystać w dowolnej chwili, choć trzeba przyznać, że koszt utrzymania samochodu jest dość wysoki. Inaczej bywa w sytuacji, kiedy auto wynajmujemy, nie interesują nas żadne stałe koszty. Płacimy jedynie za czas użytkowania pojazdu, który może być rozliczany na podstawie dni, godzin czy przebytych kilometrów. Jeżeli interesuje nas wynajem samochodów krótkoterminowy Katowice są miastem, w którym dużo wypożyczalni oferuje taką usługę. Krótkoterminowy wynajem obejmuje czas od jednego do trzydziestu dni. Można na ten okres wynająć dowolny pojazd dostępny w ofercie wypożyczalni. Możliwy jest nawet wynajem luksusowego samochodu z kierowcą. Poza krótkoterminowym wynajmem, dostępny jest średnioterminowy obejmujący minimalnie trzydzieści jeden dni, a maksymalnie dwadzieścia trzy miesiące. Najdłuższym wynajmem jest długoterminowy, który dotyczy okresu ponad dwadzieścia cztery miesiące. Oczywiście im dłuższy okres korzystania z usług wypożyczalni samochodowej, tym niższa cena za wynajem. Jednak mimo tego, najwięcej klientów decyduje się na krótkoterminowy wynajem, bo traktują auto jako zastępcze.

Wynajem samochodów jest bardzo praktyczną usługą, z której często korzystają turyści, chcący w niezależny sposób zwiedzać miasto, albo osoby, którym nagle zepsuł się własny samochód i potrzebują auto zastępcze na czas naprawy. W takich sytuacjach wynajem trwa maksymalnie kilkanaście dni.