Zabezpieczanie monet w kapslach

 

Monety, zwłaszcza historyczne, są obiektem westchnień wielu kolekcjonerów. Dużo osób kupując monety niewłaściwie je zabezpiecza. Aby zrobić to tak, jak trzeba, należy udać się do sklepu filatelistycznego. W takim miejscu znajdują się kapsle, do których chowa się monety i zabezpiecza je przed dostępem świeżego powietrza. Na monecie nie pojawiają się skazy, które są normalne w przypadku metali szlachetnych.

Kapsle zabezpieczające monety

kapsle na monetyKapsle tego typu doskonale zabezpieczają monety. Moneta nie ma dostępu do świeżego powietrza, a dzięki temu nie pojawiają się na niej naloty. W przypadku złota, nie ma nowych skaz, a w przypadku srebra unikamy utraty jego połysku. Kapsle na monety nie są drogie. Jedne kapsel to jest koszt około pięciu złotych. Najlepiej udać się również do specjalisty w sklepie numizmatycznym, który za kilka groszy zabezpieczy nas okaz. Kapsle powinny być szczelne, najlepiej pokryte sylikonową warstwą zabezpieczającą. Nawet jeśli sprzedajemy monetę, w cale nie musimy jej wyjmować z kapsli. Taki kapsel jest bardzo dobry również z tego powodu, że zabezpiecza monetę przed urazami mechanicznymi. Nie ma ryzyka, że ciężki przedmiot pozostawi ślad w postaci wgniecenia. Kapsle mogą być opisane. Część osób decyduje się również na wygrawerowanie imienia i nazwiska właściciela oraz roku zakupu. Dzięki temu łatwiej utrzymać porządek w swojej kolekcji.

Kapsle to doskonałe zabezpieczenie dlatego trzeba w nie inwestować, jeśli nasza kolekcja ma być inwestycją. Ich koszt wraz z dodatkowymi opłatami za sklejenie oraz ewentualny grawer nie jest duży. Inwestowanie w monety opłaca się, ponieważ ich wartość rośnie szybciej, niż wartość inflacji. Nawet zakup monet kolekcjonerskich jest niesamowicie opłacalny na przestrzeni lat.