Zastosowanie nowoczesnych plafonów

 

Oświetlenie sufitu ma wymiar praktyczny i dekoracyjny. W pomieszczeniach, wymagających intensywnego światła, duży plafon o nowoczesnym, niestandardowym kształcie sprawdzi się wyjątkowo dobrze. Plafony są praktyczne w wąskich, ciemnych korytarzach, w wilgotnych łazienkach i kuchniach. Pozwalają zachować czystość, nie kurzą się i wyglądają estetycznie.

Eleganckie i nowoczesne lampy sufitowe

plafony nowoczesneProjektanci oświetlenia potrafią nadać nietuzinkowy, oryginalny kształt lampom sufitowym. Piękne i użyteczne plafony nowoczesne posiadają różnorodne formy. Można je łączyć z metalem w stylu industrialnym. W stylu vintage, producenci starają się odświeżyć dawne wzory, znane i stosowane od lat. Nowoczesność w przypadku plafonów idzie w parze z oszczędnością energii. Współczesne plafony projektuje się w taki sposób, by dawały dużo światła przy różnych stopniach regulacji natężenia. Jeśli zamontujemy plafon w sypialni lub pokoju wypoczynkowym, możemy dobrać taki, który ma możliwość dostosowania światła jasnego i mniej intensywnego. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić i dopasować oświetlenie do zmiennej pory dnia i nocy. Plafony podatne są na modę. Popularne kształty plastra miodu nadają ciekawy, architektoniczny wygląd sufitowi. Modułowe plafony pozwalają na dowolne łączenie kilku odrębnych części: żarówek, obramień. Są to klasyczne kwadraty i koła, jak i wielowarstwowe, abstrakcyjne niemalże kompozycje złożone z różnych, nakładanych na siebie brył.

W dziedzinie oświetlenia wnętrz panują różne trendy. Nowoczesne lampy sufitowe przybierają różne, geometryczne kształty. Króluje wśród nich prostota i minimalizm w połączeniu z energooszczędnością. Zestawienie tradycyjnych i współczesnych materiałów: szkła, plastiku, metalu i luster, daje dużo możliwości.