dron z kamerą

Zawodowy pilot drona z kamerą w Polsce

Ciężko jest uprawiać jakiś sport w kraju, gdzie ta dziedzina nie jest zbyt popularna. Ciężko jest sobie znaleźć jakiekolwiek sponsora, który wyłożył by na sprzęt czy chociaż podróże. Rzadko też zdążają się okazje na to, żeby pokazać gdzieś swoje umiejętności.

Dron z kamerą to profesjonalny sprzęt

dron z kamerąZawody są bowiem organizowane sporadyczne, a nawet jak już się gdzieś odbywają, to nie mają wielu widzów. Właśnie dlatego często muszę się chwytać dodatkowych prac aby zarobić na życie. Nie zgromadzę bowiem takich pieniędzy w Polsce pilotując, tylko i wyłącznie drony. Tu mało kto słyszał o profesjonalnych zagranicznych ligach i o pieniądzach jakie się w nie wkłada. Tutaj dron z kamerą postrzegany jest bardziej jako zabawka dla dzieci niż profesjonalny sprzęt. Nic więc dziwnego, że nawet nikt nie myśli o zawodach tego typu, nie mówiąc już o organizowaniu pełnometrażowych mistrzostw. Spotyka się jedyne małe eventy, które odbywają się przy okazji nielicznych targów. Na nich również jednak ciężko jest złapać jakieś wartościowe kontakty z firmami produkującymi profesjonalny sprzęt. Tylko takie niestety myślą o tym, żeby sponsorować zawodników z tej branży, bo wiadomo że taki plecak, czy walizka do drona też kosztują. Jedyną opcją jest więc wyjazd do Dubaju czy Korei, żeby tam szukać takich kontaktów. To jednak wymaga sporego kapitału, którego nie ma większość początkujących zawodników.

Większość zebranych pieniędzy przeznaczają bowiem na doskonalenie swojego sprzętu. Wyścigowy quadrocopter jest bowiem bardzo skomplikowaną konstrukcją, wymagającą drogich części.