Zawożę babcię do prywatnego domu opieki

 

Moja babcia od kiedy została sama to coraz słabiej sobie radzi. Wielokrotnie w domu odbywały się narady czy przyjąć babcię do siebie, ale za często wyjeżdżamy i większość czasu przebywamy poza domem. Babcia wymaga stałej opieki i to nie wchodziło w grę.

W prywatnym domu opieki pracują sami specjaliści

prywatny dom opiekiPostanowiłam, że znajdę dla babci prywatny dom opieki, który zapewni jej stałą opiekę. Babcia ma bardzo wysoką emeryturę i stać ją na opłacanie takiego miejsca. Znalazłam kilka bardzo interesujących ofert i wybrałam taki prywatny dom opieki, który w mojej ocenie najbardziej się nadawał. Na dodatek był niedaleko i moglibyśmy regularnie odwiedzać babcię. Kiedy pojechałam na miejsce to od razu zauważyłam, że pracują tam sami kompetentni ludzie a seniorzy mają bardzo dobrą opiekę. Dla babci znalazło się miejsce i od razu ją zapisałam. Tego samego dnia razem z mężem pojechaliśmy do babci, żeby o wszystkim ją poinformować. Nasza decyzja była dla niej bardzo zadowalająca, ponieważ nie chciała mieszkać sama i uznała, ze prywatny dom opieki jest najlepszym rozwiązaniem. Pomogłam się jej spakować i osobiście chciałam ją zawieźć na miejsce. Kiedy już dojechałyśmy to babcia była bardzo pobudzona. Cieszyła się, że będzie miała tam towarzystwo i nie będzie się nudziła. Ja cieszyłam się również, ponieważ babcia cały czas będzie miała właściwą opiekę. Kiedy weszłyśmy do jej pokoju to zauważyłam, że od razu jej się spodobał. Był przestronny i miała nawet własną łazienkę. Wiem, że będzie się tam bardzo dobrze czuła.

Babcię odwiedzamy za każdym razem jak jesteśmy w mieście. Cieszy się na nasze wizyty i zawsze ma nam dużo do powiedzenia. Widać, że babcia bardzo dobrze czuje się w tym domu opieki i jest bardzo szczęśliwa. Ma też dużo koleżanek.