Zbiorniki betonowe na nieczystości – duży ciężar i niska cena

Nie wszędzie jest dostęp do kanalizacji. Na szczęście to się zmienia i coraz więcej nawet małych miejscowości może liczyć na instalację rur kanalizacyjnych. W miejscach, gdzie jeszcze nie ma takich udogodnień, musi zostać zamontowany zbiornik na nieczystości, czyli inaczej mówiąc – szambo.

Zalety zbiorników betonowych na szambo – trwałość i wytrzymałość

szamba betonowe cenyJest to oczywiście zbiornik bezodpływowy, który musi być odpowiednio zabezpieczony. Nie ma mowy o tym, by nieczystości wydostawały się na zewnątrz, bo są one toksyczne dla roślin, a tym samym dla zwierząt i ludzi. Celowe usuwanie nieczystości na łąki, do przydrożnych rowów, lasów może skutkować nałożeniem naprawdę dużej kary finansowej przez straż miejską (grzywny). Jeśli chodzi o wybór rodzaju szamba, to istnieją obecnie 2 możliwości. Jest to albo szambo betonowe albo szambo plastikowe. Na pewno szamba betonowe ceny są niższe, ale z drugiej strony są też solidniejsze. Trwałość szamb betonowych jest znacznie wyższa aniżeli trwałość szamb wykonanych z plastiku, które jak wiadomo, mogą z czasem pękać i doprowadzać do przecieku nieczystości, a tym samym zanieczyszczania gleby. Poza tym na szambie z betonu można zamontować podjazd lub miejsce postojowe dla samochodu i nie trzeba martwić się o to, czy szambo wytrzyma taki ciężar. Oprócz tego trzeba wiedzieć, że zbiornik betonowy jest naprawdę ciężki.

To z kolei zabezpieczy przed wypchnięciem szamba na powierzchnię przez wody gruntowe, co może zdarzyć się w przypadku szamba plastikowego. Zbiornik betonowy nie zostanie wypchnięty nawet wtedy, kiedy będzie pusty. Korzystna jest też cena szamb betonowych. Wbrew pozorom jest ona niższa niż w przypadku szamb wykonywanych z plastiku – PCW. Zbiornik betonowy waży około 4 ton, więc wymaga nie tylko profesjonalnego transportu, ale również rozładunku i montażu.