Żuraw na przyczepie – czy to się sprawdza?

Dźwigi są niezbędne do prac na wysokości i tu nie tylko mowa o drapaczach chmur czy nawet 5 piętrowych budynkach, ale także w gospodarnie domowym. Praca już na kilku metrach wysokości jest bardzo trudna, dlatego firmy korzystają z dźwigów.

Żuraw, dźwig na ciężarówce, czy na przyczepie?

dźwig na przyczepieW zależności od wykonywanej specyfiki pracy są rożne specjalistyczne maszyny ułatwiające prace. Najpopularniejsze są żurawie budowlane widoczne w dzisiejszych czasach przy budowie prawie każdego bloku. Jednak jest to sprzęt stacjonarny i żeby zbudować zazwyczaj jest niezbędny dźwig samojezdny, czyli dźwig kołowy. Jednak są to maszyny specjalistyczne i potrzebne przy bardzo konkretnych pracach. Co jednak zrobić gdy mamy gospodarstwo rolne i od czasu do czasu potrzebujemy dźwigu przy różnych pracach, ale zarówno jego wielkość jak i udźwig nie jest tak ekstremalny jak w przypadku budownictwa. Tutaj z pomocą przychodzi dźwig na przyczepie. Jest to doskonałe rozwiązanie. Dźwig na przyczepie może podpiąć pod samochód i przemieścić w dowolne miejsce na działce czy polu. Taki dźwig można użyć w hali jak i na zewnątrz z racji jego mobilności oraz rozmiarów. Dźwig na przyczepie jest tańszym rozwiązaniem w zakupie niż dźwigi samojezdne, a także są niższe koszty jego utrzymania. Sprawdzi się on w prostych pracach budowlany czy też trudniejszych praca rolnych. Udźwig żurawia na przyczepie zaczyna się do 800 kg do nawet kilku ton, a wysokość nawet do 40 metrów, a to wszystko przy minimalnej masie własnej do 3,5 tony.

Powyższe parametry oraz mobilność takiego dźwigu na przyczepie sprawiają że jest on idealnych rozwiązaniem dla średnich gospodarstw rolnych. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę cenę i koszty eksploatacyjne, to możemy być pewnie że nie ma lepszego rozwiązania.